Kontakt: 535 100 190 Serwis 24h: 536 750 990

System ogrzewania wymaga cyklicznego czyszczenia – dzięki temu łatwiej można utrzymać jego elementy w czystości i usunąć zanieczyszczenia, takie jak kamień, związki wapnia czy rdza, pokrywające ścianki metalowych przewodów. Czyszczenie wymienników ciepła nie tylko zapewni efektywność działania systemu, lecz znacznie przedłuży żywotność instalacji. Proces ten nie musi być przeprowadzany zbyt często, dobrze jest jednak wykonać chemiczne oczyszczanie przewodów przynajmniej raz na dwa lata.

Z pomocą może przyjść tu nasza firma, która oferuje kompleksowe czyszczenie wymienników ciepła c.o. Proponujemy szybkie i skuteczne usunięcie osadów z powierzchni elementów, przy zastosowaniu zaawansowanych i skutecznych metod. Stanowczo dementujemy także mit o rzekomej możliwości rozszczelnienia instalacji grzewczej i uszkodzenia urządzeń w trakcie procesu czyszczenia – nie jest to zgodne z prawdą – usuwanie zabrudzeń z wymienników ciepła wpływa na zwiększenie efektywności pracy i przyczynia się do obniżenia zużycia energii. Czyszczenie jest zatem w pełni bezpieczne i nie powinno być bagatelizowane, również przez właścicieli instalacji c.w.u. W ich przypadku stosowane techniki wpływają na udrożnienie rur i usprawnienie procesu przetłaczania czynnika grzewczego bez ryzyka niszczenia ocynkowanej powłoki elementów.

Wybierając nasze usługi, klient stawia na doświadczenie, profesjonalizm i wiedzę, którą posiada każdy ze współpracujących z nami specjalistów. Oferujemy usunięcie zanieczyszczeń z instalacji c.o., c.w.u. oraz z pozostałych urządzeń przemysłowych, które przeprowadzimy w stosunkowo krótkim czasie. Mimo, iż można się gdzieniegdzie spotkać z opiniami twierdzącymi, że proces ten trwa nawet kilka tygodni, w rzeczywistości prace konserwacyjne możemy przeprowadzić już w kilkanaście godzin! Doświadczenie firmy oraz znajomość sprawdzonych, zaawansowanych technik, znacząco ułatwia usuwanie zanieczyszczeń.

Przeprowadzimy nie tylko kompleksowe czyszczenie, lecz również zabezpieczymy powierzchnie wewnętrzne układu grzewczego przed ponownym osadzaniem kamienia i korozją. Zastosowanie nowoczesnych inhibitorów znacznie spowolni te procesy, przez co kolejne usuwanie rdzy będzie można przeprowadzić w bardziej odległym terminie. Nasze preparaty zapobiegają rozszczelnieniu czyszczonych urządzeń i przedłużają ich przydatność. Możemy zająć się także usuwaniem zanieczyszczeń z kotła grzewczego. Chętnie przeprowadzamy konserwację systemów wodnych i parowych, którą zawsze realizujemy zgodnie z obowiązującymi standardami.

Close Menu