Kontakt: 535 100 190 Serwis 24h: 536 750 990

Przegląd techniczny pieców i kotłów gazowych

Producenci kotłów gazowych oraz gazowych podgrzewaczy wody zalecają wykonywanie przeglądów technicznych tego typu urządzeń przynajmniej raz w roku. Zadanie to oczywiście należy powierzyć profesjonalistom z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a także uprawnieniami do wykonywania tego typu prac. Jest to ważne ze względu na fakt, że dobrze zakonserwowane i prawidłowo wyregulowane urządzenia grzewcze zużywają mniej paliwa, działają efektywniej, a ponadto zapewniają bezpieczeństwo ich użytkowania.

Regularnie przeprowadzane przez specjalistów przeglądy są ponadto niezbędne, aby uzyskać odszkodowanie w razie nieszczęśliwych wypadków, jak np. wybuch gazu.

Różnica pomiędzy czyszczeniem urządzeń grzewczych, a ich przeglądem

Warto też wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy czyszczeniem pieców i kotłów gazowych, a ich przeglądem. Pierwsza z wymienionych czynności to nic innego jak mechaniczne usunięcie zabrudzeń z komory spalania oraz układu zapłonowego, które jest jednym z elementów przeglądu. Prawidłowo wykonany przegląd obejmuje zaś nie tylko czyszczenie pieca gazowego bądź kotła, ale również wiele innych czynności diagnostycznych i pomiarowych. Wśród nich wymienić można m.in. weryfikację szczelności instalacji gazowej, sprawdzenie stanu zaworu bezpieczeństwa czy ciśnienia dla instalacji przy różnych temperaturach.

Czyszczenie pieców i kotłów gazowych

Okresowe przeglądy i czyszczenie pieców oraz kotłów gazowych oferowane przez naszą firmę to usługi najwyższej jakości z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu. Aby zapewnić klientom bezpieczne użytkowanie urządzeń grzewczych wykonujemy powierzone nam zadania rzetelnie i dokładnie. Czyszczenie pieców i kotłów wykonywane regularnie pozytywnie wpływa na wydajność tego typu urządzeń i pozwala uniknąć poważniejszych awarii oraz usterek w sezonie grzewczym. Warto więc zdecydować się na skorzystanie z pomocy naszych profesjonalistów, którzy zweryfikują ich sprawność i w razie potrzeby wyregulują działanie poprawiając tym samym efektywność pracy.

Przegląd techniczny pieców i kotłów gazowych

Usługi czyszczenia pieców i kotłów gazowych świadczymy na terenie Krakowa i w jego okolicach.

Close Menu